Detské športové popoludnie 2010

Členovia Dobrovoľného hasičského zboru vo Veľkých Kršteňanoch ani tento rok nezabudli na prázdninujúce deti a v 14. augustové popoludnie ich pozvali na miestne futbalové ihrisko na už tradičné podujatie, ktoré nesie názov Detské športové popoludnie.

Pre zúčastnené deti z obce i blízkeho okolia boli na trávniku pripravené jednotlivé stanovištia, na ktorých ich čakali mladí z miestneho hasičského dorastu so súťažnými disciplínami. Deti – rozdelené do 5 kategórií od tých najmenších škôlkarov až po starších žiakov – postupne plnili úlohy, ako bolo skákanie vo vreci, lezenie po lane, prenášanie loptičky, triafanie do terča, zamerané na rozvoj pohybovej aktivity i oboznámenie s hasičským výstrojom a hasičskou výzbrojou. Za preukázané schopnosti i šikovnosť získal každý súťažiaci v cieli sladkú odmenu. Samozrejme, v každej kategórii boli vyhodnotení najlepší jednotlivci, odmenení nielen potleskom prítomných rodičov a ostatných divákov, ale i balíčkom školských potrieb.

Popoludnie pokračovalo v športovom duchu i naďalej, keď si vo futbalových zápasoch zaspomínali na svoje staré dobré časy domáci starí páni so svojimi rovesníkmi zo Skačian a potom nastúpili mladí hasiči proti hasičkám.

Posedenie pri chutnom guláši a dobrom víne dotváralo príjemnú atmosféru celého podujatia, ktoré ukončila diskotéka, trvajúca až do skorého rána.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.