Detské športové popoludnie a Hornonitrianska hasičská liga 2013

17. augusta 2013 sa na futbalovom ihrisku vo Veľkých Kršteňanoch uskutočnil už 22. ročník detského športového popoludnia a zároveň premiérový ročník Hornonitrianskej hasičskej ligy.

Členovia Dobrovoľného hasičského zboru vo Veľkých Kršteňanoch pripravili:

v 17. augustové popoludnie pre obyvateľov obce i širokého okolia bohatý program.
Na miestne futbalové ihrisko pozvali prázdninujúce deti na 22. ročník tradičného podujatia, ktoré nesie názov Detské športové popoludnie. Na trávniku boli pre ne pripravené stanovištia so súťažnými disciplínami.

Deti – rozdelené do 5 kategórií od tých najmenších škôlkarov až po starších žiakov – pod dohľadom mladých z hasičského dorastu postupne plnili úlohy, ako bolo skákanie vo vreci, lezenie po lane, beh s fúrikom, zamerané na rozvoj pohybovej aktivity i oboznámenie s hasičským výstrojom a hasičskou výzbrojou. Za preukázané schopnosti i šikovnosť získal v cieli každý súťažiaci sladkú odmenu. Samozrejme, v každej kategórii boli vyhodnotení najlepší jednotlivci, odmenení nielen potleskom prítomných rodičov a ostatných divákov, ale i vecnými cenami.
V tento deň sa na futbalovom ihrisku uskutočnil aj premiérový ročník Hornonitrianskej hasičskej ligy, a tak sa aj veľkokrštenianski hasiči po prvýkrát stali usporiadateľmi jedného kola tejto celosezónnej hasičskej súťaže, ktorá pozostáva zo seriálu dopredu dohodnutých hasičských súťaží v požiarnom útoku. Na štartovaciu čiaru pretekov nastúpilo 18 sedemčlenných kolektívov mužov i žien, aby súťažili o body a poháre na prvom až treťom mieste.
Výsledky: muži:
1. miesto: Koš
2. miesto: Poruba
3. miesto: Čereňany
ženy:
1. miesto: Koš
2. miesto: Horná Ves A
3. miesto: Horná Ves B
Popoludnie pokračovalo v športovom duchu i naďalej, keď si v priateľskom futbalovom zápase zmerali sily domáci starí páni so svojimi rovesníkmi zo Skačian. Posedenie pri chutnom guláši a dobrom víne dotváralo príjemnú atmosféru celého podujatia, ktoré svojimi folkovými pesničkami osviežila aj hudobná skupina Folktón.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.