Sánkarské preteky 2013

V poslednú januárovú sobotu, keď nás pani Zima obdarila bohatou snehovou prikrývkou, zorganizovali členovia miestnej organizácie DHZ vo Veľkých Kršteňanoch tradičné sánkarské preteky.

V 26. januárové popoludnie k poľovníckej chate v lokalite Solce smerovali nielen domáci Veľkokršteňanci, ale aj obyvatelia blízkeho okolia – niektorí pešo, iní na autách, no našli sa aj takí, čo sa vybrali na lyžiach či docválali na konskom chrbte. Na kopci sa stretli sánkari, lyžiari i snowbordisti.
Najviac radosti zo sánkovania mali školáci a škôlkari, ktorí sa dosýtosti vyšantili na snehu a pretekali v sánkovaní: v dvoch súťažných disciplínach museli na svojich sánkach zdolať pripravenú trať a hádzať granátom do vyznačeného priestoru. Za svoj výkon boli odmenení sladkosťami i drobnými vecnými cenami.
O občerstvenie sa postarali naši hasiči. Uzimení návštevníci sa mohli zohriať teplým gulášom, čajom, vínom či opekať pri vatre.
Príjemná prechádzka zimnou prírodou, stretnutie s priateľmi, šantenie na snehu, dobrá nálada, chutné občerstvenie – na toto všetko príjemne spomínajú tí, ktorí neváhali vymeniť teplo svojich domovov za pobyt v prírode. Za zorganizovanie podujatia patri veľkokrštenianskym hasičom poďakovanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.