Zhodnotenie jesennej časti futbalovej súťaže

Skončila sa jesenná časť futbalovej súťaže II. triedy okresu Partizánske. Naši futbalisti v nej skončili na dobrom treťom mieste so stratou 15 bodov na prvé Nedanovce a 5 bodov na druhé Malé Bielice.

Na začiatku sezóny sa udiali viaceré zmeny v zostave našeho tímu. Vrátili sa naši odchovanci Pavol Makva a Jozef Straka, z hosťovania v Skačanoch prišiel Martin Kopál ml. Naopak, na hosťovanie k nám zo Šimonovian prišli hráči Stanislav Humaj a Štefan Bilas.

Väčšina zápasov sa aj tak odohrala s minimálnym počtom hráčov na striedačke, čo bolo zapríčinené častými zraneniami hráčov.
Počas sezóny sa na poste kapitána vystriedali traja hráči. Na začiatku sezóny nosil kapitánsku pásku Martin Valent, po ňom ju prebral Jozef Straka a koniec sezóny bol pod vedením staronového kapitána Jaroslava Sagana.

Najlepším strelcom tímu sa už tradične stal Erik Ďuriš so štrnástimi strelenými gólmi, čo ho radí na celkové druhé miesto v tabuľke strelcov. Za ním nasledoval s veľkým odstupom trojgólový Ivan Menšík. Za celú sezónu sme vsietili 27 gólov, čo je približne tretina gólov prvého mužstva tabuľky. Smile Naša obrana inkasovala v pätnástich zápasoch 25-krát, čo je tretí najmenší počet inkasovaných gólov.

V strede sezóny nám cestu za lepším umiestnením prekazil rozhodca, keď počas zápasu s Malými Bielicami za komentovanie jeho výkonu udelil nášmu kapitánovi červenú kartu a dodatočne po zápase dopísal do zápisu aj údajnú inzultáciu rozhodcu. Prípadom sa zaoberala aj rozhodcovská komisia OBLFZ Prievidza, ktorá udelila hráčovi stop na 20 zápasov, tímu budú po skončení súťaže odpočítané 3 body a bola udelená peňažná pokuta 100€.

Dúfajme, že počas jarnej časti sa našim hráčom budú vyhýbať zranenia a pobijú sa o druhé miesto v tabuľke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.